1 grudnia, 2022
Zabiegi chirurgii estetycznej i ich ryzyko, jeśli masz lęk

Zabiegi chirurgii estetycznej i ich ryzyko, jeśli masz lęk

Lęk może mieć wpływ na decyzję o poddaniu się zabiegowi chirurgii plastycznej. Jest tak dlatego, że może to ułatwić Ci stres lub obawy związane z tym zabiegiem. Jeśli cierpisz z powodu lęku, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc. Możesz uzyskać pomoc od profesjonalisty. Ponadto, możesz spróbować zmienić swoje nastawienie do swojego ciała.

Zaburzenia dysmorficzne ciała

Często operacje plastyczne i zaburzenia dysmorficzne ciała są schorzeniami współwystępującymi. Oba te zaburzenia wiążą się z problemami psychicznymi, upośledzeniem w sytuacjach społecznych i depresją. Objawy mogą być ciężkie, a pacjenci są zagrożeni samobójstwem.

Zaburzenie dysmorficzne ciała jest zaburzeniem psychologicznym charakteryzującym się wyraźnie nadmierną troską o postrzegane wady własnego wyglądu. Często rozpoczyna się w okresie dojrzewania. Dotyka w równym stopniu mężczyzn i kobiety. Pacjenci są bardzo świadomi siebie i często nadmiernie się pielęgnują. W niektórych przypadkach mogą unikać patrzenia w lustro, ponieważ czują się nieswojo. Mogą nosić ciemne okulary i ukrywać się za pomocą peruk.

Mimo że jest to poważny stan, zaburzenie dysmorficzne ciała jest często niediagnozowane. W rzeczywistości, jedno badanie wykazało, że tylko około 15% osób, które szukają chirurgii plastycznej faktycznie wierzy, że mają to zaburzenie.

Objawy zaburzenia dysmorficznego ciała są tak poważne, że zakłócają życie społeczne, rodzinne i zawodowe danej osoby. Zaburzenie to zostało powiązane z dużą depresją i samobójstwem.

Osoby cierpiące na to zaburzenie często mają urojenia. Uważają, że coś jest nie tak z ich wyglądem i że inni są równie zaburzeni. Mogą szukać wielu zabiegów chirurgii kosmetycznej. Mogą unikać interakcji społecznych i mogą ukrywać się za pomocą ciemnych okularów i kapeluszy. Ich pewność siebie może zostać zniszczona i mogą być narażone na utratę pracy lub zawirowania rodzinne.

Niektórzy pacjenci z BDD wykonują samodzielnie operacje kosmetyczne. Mogą to robić, ponieważ zostali odrzuceni przez chirurga kosmetycznego. Inni mogą być zbyt zawstydzeni, aby szukać pomocy.

Zaburzenie dysmorficzne ciała jest poważnym stanem medycznym i stało się bardziej powszechne w Wielkiej Brytanii. Szacuje się, że od jednego do dwóch procent populacji ogólnej cierpi na to zaburzenie.

Lekarze i inni pracownicy medyczni powinni być świadomi ryzyka wystąpienia zaburzenia dysmorficznego ciała i powinni uczynić priorytetem badanie pacjentów pod tym kątem. Niektórzy lekarze mogą oferować skierowania do innych osób, które mogą być w stanie pomóc. Najlepszym rozwiązaniem dla zaburzenia dysmorficznego ciała jest otrzymanie wsparcia od rodziny i przyjaciół. Zabiegi chirurgiczne nie powinny być stosowane jako forma terapii, ponieważ mogą nie rozwiązać podstawowego problemu psychologicznego.

Nadużywanie środków przeciwbólowych

Pomimo seksownego powabu operacji plastycznych, ryzyko spożywania środków znieczulających w postaci opioidów, takich jak dilaudid czy heroina, jest realne. Badanie w czasopiśmie medycznym JAMA sugeruje, że około jeden na pięciu pacjentów cierpi na schorzenia współistniejące związane z opioidami. Opioidy takie jak dilaudid lub heroina mogą być związane z poważnymi powikłaniami, takimi jak depresja i lęk. W związku z tym pacjenci na arenie medycznej muszą być informowani o wspomnianych zagrożeniach. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją kroki w celu rozwiązania tego rosnącego problemu. Społeczność medyczna włączyła również do swojego arsenału broni szereg najlepszych praktyk i zaleceń opartych na dowodach. W społeczności medycznej, branży ubezpieczeń medycznych, pacjenci muszą być edukowani na temat wyżej wymienionych zagrożeń i doradzani w zakresie odpowiednich leków pooperacyjnych. Najlepszym sposobem na ograniczenie plagi jest powołanie oficera ds. przypadków medycznych, który będzie nadzorował opiekę pooperacyjną. Jego zadaniem jest edukowanie pacjentów na temat zagrożeń związanych z opioidami i ich możliwych negatywnych konsekwencji.

Zmiana wizerunku ciała

Poddanie się metamorfozie urody nie jest jedynym sposobem na wzmocnienie swojego ego i zdrowego rozsądku. Chirurgia kosmetyczna może pomóc zmniejszyć niepokój, zwłaszcza jeśli jest to właściwa procedura dla Ciebie. Jeśli chcesz wykonać jakąś pracę, pamiętaj, że spartaczona operacja kosmetyczna może pogorszyć sytuację.

Jak można się spodziewać, przemysł chirurgii kosmetycznej jest konkurencyjny. Jest to szczególnie prawdziwe w Stanach Zjednoczonych, gdzie pacjenci mają dostęp do szeregu chirurgów w różnych specjalnościach. W kilku badaniach stwierdzono korelację między złymi wynikami zabiegów chirurgicznych a występowaniem depresji. W skrócie, nic dziwnego, że niewielki odsetek pacjentów jest niezadowolony z wyników pooperacyjnych. Dobra wiadomość jest taka, że najlepsi chirurdzy są bardziej niż chętni, aby pomóc swoim pacjentom osiągnąć ich cele. W rzeczywistości, ostatnie badania sugerują, że najdrobniejsze zmiany mogą być najlepszym wyborem dla niektórych kobiet.

Ostatnie badanie opublikowane w Plastic and Reconstructive Surgery sugeruje, że jest coś więcej w chirurgii kosmetycznej niż tylko uzyskanie wymarzonego ciała. Warto również zauważyć, że wiele osób, które poddają się zabiegom kosmetycznym, negatywnie postrzega własne ciało. Ponadto, wiele kobiet w Chinach uważa, że poddanie się zabiegowi kosmetycznemu jest skutecznym sposobem na uniknięcie niepokoju związanego z wiekiem. Krótko mówiąc, korzyści są warte ryzyka.

Dotychczas niewielka próba chińskich i holenderskich kobiet została poddana różnym zabiegom kosmetycznym. Wyniki były głównie pozytywne, choć to wciąż wczesne dni. Naukowcy planują obserwować pacjentów w najbliższych miesiącach, aby sprawdzić, czy ich ustalenia utrzymują się w czasie. Ponadto badanie jest efektem współpracy dr Davida Sarwera, profesora nadzwyczajnego psychologii na Uniwersytecie Pensylwanii, i jego współpracowników. Badanie było również wspierane przez Fundację Edukacji i Badań nad Chirurgią Estetyczną. Wyniki planują opublikować w najbliższych miesiącach.

Problemy psychologiczne, które komplikują chirurgię kosmetyczną

Problemy psychiczne, które komplikują chirurgię kosmetyczną, są coraz większym problemem w branży. Badania pokazują, że ludzie, którzy poddają się chirurgii plastycznej, mają wyższy wskaźnik problemów ze zdrowiem psychicznym niż populacja ogólna. Jest to spowodowane kilkoma czynnikami, w tym kwestiami przedoperacyjnymi.

Warunki psychiatryczne, które komplikują chirurgii kosmetycznej obejmują zaburzenia dysmorficzne ciała, zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i zaburzenia osobowości. Zaburzenia te wpływają na poczucie własnej wartości osoby i mogą wykrzywiać sposób myślenia o swojej wartości. Ludzie, którzy mają te warunki mają intensywną fiksację na postrzeganej wady w ich wyglądzie, co może zakłócić ich codzienne czynności.

Pacjenci, którzy cierpią na zaburzenie dysmorficzne ciała są bardzo prawdopodobne, aby mieć negatywne uczucia o swoim ciele po poddaniu się operacji plastycznej. Niektóre z tych uczuć mogą stać się irracjonalne, a oni mogą lash out na lekarzy lub innych ludzi. Objawy tego stanu mogą być tak poważne, że mogą powodować myśli samobójcze.

Chirurgia kosmetyczna może być również problematyczna dla osób z zaburzeniami osobowości, takimi jak narcystyczne zaburzenie osobowości. Osoby z tym zaburzeniem mają potrzebę podziwu i empatii, a brak empatii dla innych. Osoby cierpiące na to zaburzenie są bardziej skłonne do pozywania swoich lekarzy.

Pacjenci z tym zaburzeniem mogą również cierpieć z powodu problemów z relacjami interpersonalnymi i zwiększonego niepokoju. Mogą doświadczać obniżonej samooceny i mieć niższy poziom szczęścia.

Ponadto pacjenci, którzy są niezadowoleni z wyników swojej operacji, mogą popaść w depresję i zacząć myśleć o samobójstwie. Może to być bardzo niebezpieczna sytuacja. W zależności od nasilenia dolegliwości, leczenie psychiatryczne może być skuteczne w rozwiązaniu objawów.

W badaniu Gipsona i Connoly’ego przeprowadzonym wśród 86 pacjentów poddanych rhinoplastyce stwierdzono, że 45 pacjentów miało zaburzenia psychiczne w momencie przeprowadzania operacji. Ponadto w badaniu stwierdzono, że u pacjentów występowały 32 inne zaburzenia psychiczne. Ostateczne diagnozy psychiatryczne obejmowały depresję, zaburzenie dysmorficzne ciała i schizofrenię.

Niektórzy pacjenci mogą poszukiwać leczenia psychiatrycznego przed lub po operacji kosmetycznej, podczas gdy inni mogą się na to nie zdecydować. W każdym przypadku lekarz nie powinien operować pacjenta, jeśli nie jest on zdrowy psychicznie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *