Terapia światłem LED to nieinwazyjna procedura, którą stosuje się w celu leczenia rozmaitych problemów skórnych, najczęściej w połączeniu z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Podczas fototerapii stosuje się różne barwy światła, aby uruchomić naturalne procesy regeneracyjne w skórze. Jak działa terapia światłem LED na skórę twarzy? Wyjaśniamy.
Co to jest terapia światłem LED?
Terapia światłem LED, nazywana też fototerapią, to zabieg, polegający na naświetlaniu skóry specjalną lampą przybierającą różne kolory. Urządzenie generują widoczne spektrum światła (fale mają szerokie pasmo), którego wiązki krzyżują się między sobą i delikatnie naświetlają duże powierzchnie. Energia emitowana przez lampę LED wnika w głębokie warstwy skóry (do 50 mm), nie powoduje jednak szkodliwego podgrzania tkanek. W skórze dochodzi do reakcji biologicznych i chemicznych, których efektem jest wzrost metabolizmu komórkowego i usprawnienie procesów regeneracyjnych.
Zastosowanie różnych kolorów światła LED
Podczas terapii światłem LED wykorzystuje się różne długości fali, a każda z nich przybiera inną barwę. Każdy kolor wnika w skórę na inną głębokość i oddziałuje na inne problemy skórne. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, w celu wspomagania odmładzania twarzy stosuje się najczęściej następujące kolory:
- czerwone światło LED – dociera do wewnętrznej warstwy skóry, stymuluje produkcję kolagenu, wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, likwiduje stany zapalne i wspomaga leczenie blizn;
- terapię niebieskim światłem LED – działa powierzchniowo, oddziałując przede wszystkim na naskórek, działa antybakteryjnie i przeciwtrądzikowo.
Podczas terapii odmładzających bardzo często wykorzystuje się kombinację różnych świateł, aby leczyć konkretne problemy skórne.
Terapia światłem LED na twarz – efekty
Światło LED ma zbawienne działanie na skórę twarzy. Stosowane jest przede wszystkim w profilaktyce anti-aging ze względu na nieinwazyjne działanie odmładzające. Ciepłe kolory światła poprawiają funkcjonowanie komórek skóry i ich ukrwienie, przywracając skórze jej młodzieńczy, bardziej wypoczęty wygląd. Prowadzi to do ujędrnienia skóry, rozświetlenia, zmniejszenia rumienia. Po naświetlaniu lampą LED skóra staje się wyraźnie gładsza, ma lepszą teksturę i wyrównany koloryt. Naświetlanie przyspiesza procesy odnowy komórkowej i radykalnie spowalnia starzenie się skóry. Pod wpływem terapii światłem znikają lub zmniejszają się zmiany zapalne skóry, pryszcze, poszerzone naczynka i zmiany barwnikowe. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się powtórzenie zabiegu od 6 do 20 razy.
Terapię światłem LED stosuje się przede wszystkim jako uzupełnienie innych, bardziej inwazyjnych zabiegów na twarz, takich jak laserowe odmładzanie skóry czy mezoterapia igłowa. Dzięki zastosowaniu światła o określonej długości fali można przyspieszyć gojenie i znacząco skrócić czas rekonwalescencji. Światło LED przyspiesza też efekty terapii odmładzających.
Zabieg naświetlania lampą LED jest szybki i przyjemny. Dostarcza skórze rewitalizującej energii. Podczas naświetlania można się zrelaksować i odprężyć, bo lampy nie tylko mienią się różnymi kolorami, ale też dają delikatne ciepło. Zabieg ten polecany jest zwłaszcza jesienią i zimą. Odpowiednia długość światła jest w stanie zmniejszyć spadki nastroju wywołane brakiem słońca.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o terapii światłem LED, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Podobne tematy