10 grudnia, 2022
Najlepsi kandydaci do pracy przy pielęgnacji paznokci

Najlepsi kandydaci do pracy przy pielęgnacji paznokci

Dbanie o paznokcie może być ważnym elementem zdrowia. Istnieje kilka ważnych kroków, które możesz podjąć, aby chronić je przed bakteriami i grzybami. Ponadto możesz dowiedzieć się, jak uchronić swoje paznokcie przed rozdwajaniem.

Unikaj toksycznych lakierów do paznokci

Wybór odpowiedniego lakieru do paznokci jest niezbędny dla zdrowych paznokci. Jednak niektóre marki lakierów do paznokci zawierają niebezpieczne substancje chemiczne. Możesz uniknąć tych chemikaliów wybierając nietoksyczny lakier do paznokci. Jednak zawsze należy czytać etykiety.

Wiele lakierów do paznokci zawiera “toksyczne trio” substancji chemicznych: ftalan dibutylu, toluen i formaldehyd. Są one znane z tego, że powodują wady rozwojowe i uszkodzenia układu nerwowego.

Ftalan dibutylu (DBP) jest plastyfikatorem. Zaburza układ endokrynologiczny i może powodować wady rozrodcze. Ponadto może uszkodzić wątrobę i nerki.

Formaldehyd może powodować podrażnienie i toksyczność skóry i górnych dróg oddechowych. Ponadto, został powiązany z rakiem.

Kamfora może powodować bóle i zawroty głowy. Jest również używana do tworzenia błyszczącego połysku. Została powiązana z astmą i toksycznością układu oddechowego.

Ksylen jest używany do rozcieńczania lakieru do paznokci. Może on również podrażniać drogi oddechowe i uszkadzać centralny układ nerwowy. Ksylen został również powiązany z uszkodzeniem układu rozrodczego u kobiet.

Parabeny to substancje chemiczne zaburzające gospodarkę hormonalną, które naśladują estrogen w organizmie. Zostały one również powiązane z rakiem piersi. Wybór nietoksycznego lakieru do paznokci może pomóc obniżyć ryzyko wystąpienia kontaktowego zapalenia skóry.

Niektóre lakiery do paznokci zawierają toksyczny składnik zwany methylisothiazolinone. Występuje on w wielu płynnych produktach higieny osobistej i został powiązany z astmą, reakcjami alergicznymi i neurotoksycznością.

The Environmental Working Group (EWG) prowadzi bazę danych bezpieczniejszych kosmetyków. Można w niej znaleźć tysiące lakierów wolnych od najbardziej toksycznych substancji chemicznych.

Zapobieganie rozdwajaniu się paznokci

Utrzymywanie zdrowych i czystych paznokci może zapobiec ich rozdwajaniu się. Jednak niektórzy ludzie mogą potrzebować pomocy medycznej w celu leczenia rozdwojonych paznokci.

Paznokcie mogą się rozdwajać z wielu powodów, takich jak uraz, suchość i niedobór składników odżywczych. Jeśli doświadczasz wielu rozdwojeń, możesz chcieć rozważyć rozwiązanie utwardzające paznokcie.

Noszenie rękawiczek jest dobrym sposobem na ochronę paznokci. Należy jednak pamiętać, aby podczas pracy z ostrymi chemikaliami nosić gumowe rękawice wyściełane bawełną.

Powinieneś również rozważyć użycie środka nawilżającego. Wilgoć może osłabić Twoje paznokcie, a wielokrotne używanie lakieru do paznokci może spowodować ich wysuszenie. Możesz również użyć balsamu, który zawiera alfa-hydroksykwas, aby nawilżyć paznokcie.

Używanie bezbarwnego lakieru bazowego jest również dobrym sposobem na ochronę paznokci. Można go nakładać na noc. Bezbarwny lakier działa jako bariera między paznokciem a klejem.

Założenie torebki herbaty na rozdwojony paznokieć jest również domowym sposobem. Torebkę z herbatą można umieścić na rozdwojonej części paznokcia, a następnie docisnąć ją do mokrego lakieru bazowego. Należy pozostawić torebkę do wyschnięcia na co najmniej 5 minut.

Podczas gdy istnieje wiele domowych sposobów na rozdwojone paznokcie, może być konieczna wizyta u lekarza w celu przeprowadzenia bardziej zaawansowanego leczenia. Twój paznokieć może wymagać założenia szwów lub innego rodzaju zabiegów medycznych.

Możesz być w stanie zapobiec rozdwajaniu się paznokci w pierwszej kolejności. Noszenie rękawiczek, utrzymywanie paznokci w czystości i regularne przycinanie paznokci to sposoby na zapobieganie temu problemowi.

Chroń swoje paznokcie przed bakteriami i grzybami

Infekcje grzybicze i bakteryjne na paznokciach są bardzo częste. Ważne jest, aby chronić paznokcie przed tymi infekcjami, ponieważ mogą one być bolesne i powodować obniżenie poczucia własnej wartości.

Grzybicze zakażenie paznokci jest spowodowane wzrostem grzybów pod paznokciem. Grzyby żywią się keratyną i mogą powodować, że paznokcie puchną, żółkną lub łuszczą się. Nieleczona infekcja może nawracać, prowadząc do kruszenia się łożyska paznokcia. Paznokcie mogą również odrywać się od łożyska.

Jeśli masz grzybicze zakażenie paznokci, powinieneś nosić buty, które umożliwiają cyrkulację powietrza. Unikaj zamkniętych butów i super ciasnych rajstop. Noś skarpety, które odprowadzają wilgoć. Możesz również użyć proszku przeciwgrzybicznego, aby zapobiec rozwojowi grzyba w butach.

Infekcje grzybicze i bakteryjne mogą być zaraźliwe. Mogą się rozprzestrzeniać poprzez wspólne korzystanie z przedmiotów osobistych, takich jak ręczniki, pościel, buty i skarpetki. Możliwe jest również zarażenie się poprzez dotykanie paznokci przez inną osobę, która ma infekcję. Ważne jest, aby podczas czyszczenia paznokci używać rękawiczek.

Jeśli masz infekcję grzybiczą, powinieneś unikać pryszniców, publicznych natrysków, basenów, szatni i zatłoczonych łazienek. Powinnaś również nosić buty, które pozwalają na cyrkulację powietrza, takie jak klapki lub skarpetki odprowadzające wilgoć.

Jeśli cierpisz na grzybicze zakażenie paznokci, powinieneś nawilżać ręce po ich umyciu. Możesz to zrobić nakładając na nie krem nawilżający o zasadowym pH, np. sodę oczyszczoną.

Dezynfekuj narzędzia między kolejnymi użyciami

Utrzymywanie narzędzi ogrodowych w czystości i dezynfekcja zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii, grzybów i patogenów wywołujących choroby. W tym celu należy czyścić i dezynfekować narzędzia co najmniej dwa razy w roku, w zależności od częstotliwości przycinania.

Jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących jest wybielacz chlorowy. Można go kupić w wielu sklepach i jest stosunkowo tani. Podczas jego stosowania należy również nosić maski ochronne i gumowe rękawice. Jednak wybielacz chlorowy nie jest tak skuteczny w walce z wirusami i innymi organizmami chorobowymi jak inne środki dezynfekujące.

Alkohol jest kolejnym środkiem dezynfekującym, którego możesz użyć na swoich narzędziach. Możesz przetrzeć lub zanurzyć swoje narzędzia w 70-100% roztworze alkoholu. Alkohol nie jest żrący i nie wymaga płukania. Jednak ten środek dezynfekujący nie jest dobrym wyborem, gdy mamy do czynienia z silnymi źródłami ciepła, takimi jak gorąca woda.

Innym rodzajem środka dezynfekującego, którego możesz użyć na swoich narzędziach jest stężony roztwór fosforanu trójsodowego. Możesz kupić ten środek dezynfekujący w lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Jednak fosforan trisodowy jest bardzo żrący, więc nie powinieneś kontaktować go ze skórą. Jeśli to zrobisz, możesz nabawić się oparzeń chemicznych.

Możesz również użyć uniwersalnego środka dezynfekującego przeznaczonego do narzędzi tnących. Produkty te są dostępne u dostawców ogrodniczych i w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Możesz również kupić te produkty w lokalnym sklepie spożywczym.

Do każdego rodzaju choroby roślin należy stosować inny środek dezynfekujący. Różne środki dezynfekujące działają lepiej na różne choroby, więc powinieneś wybrać taki, który działa najlepiej na chorobę, z którą masz do czynienia.

Pokaż swoje umiejętności obsługi klienta

Oprócz pokazania swoich umiejętności jako technik paznokci, musisz również pokazać swoją zdolność do zapewnienia doskonałej obsługi klienta. Jest to trudna praca, ale można ją doskonalić poprzez praktykę. Jeśli możesz wykazać się wymaganym oomph w dziale obsługi klienta, będziesz na dobrej drodze do długiej i dobrze prosperującej kariery.

Krótko mówiąc, musisz pokazać się swojemu przyszłemu pracodawcy w sposób, który jest a) skuteczny i b) imponujący. Doskonałym miejscem do rozpoczęcia jest Twoje CV. Sekcja umiejętności w CV to dobre miejsce, aby pokazać swoje umiejętności. CV, które zawiera listę Twoich umiejętności w zwięzły, pozbawiony zbędnych ozdobników sposób, to świetny sposób na zrobienie jak najlepszego wrażenia. Sekcja umiejętności w Twoim CV jest idealnym miejscem, w którym możesz pokazać swoje umiejętności jako technik paznokci, a także swoje inne mocne strony, takie jak umiejętności organizacyjne lub umiejętności obsługi klienta. Jest to również świetne miejsce, aby pokazać swoją imponującą etykę pracy. Dobre CV pokaże Twój entuzjazm, a także Twoje poświęcenie dla zawodu. Jeśli nie możesz pokazać pracodawcy swoich wyrobów osobiście, dobre CV pokaże mu przynajmniej, że poważnie podchodzisz do pielęgnacji paznokci. Przy odrobinie wysiłku możesz stworzyć wspaniałe CV, które sprawi, że zostaniesz zauważony. W końcu będziesz najlepszym technikiem paznokci w bloku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *