11 grudnia, 2022
Jak pozbyć się trądziku i osiągnąć nieskazitelną skórę

Jak pozbyć się trądziku i osiągnąć nieskazitelną skórę

Pozbycie się trądziku może być trudnym zadaniem, ale przy odrobinie wiedzy, możesz uzyskać czystą skórę. Oto kilka prostych wskazówek, które możesz wypróbować.

Złuszczanie

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu suchej skóry, skóry tłustej, czy po prostu trądziku, złuszczanie może pomóc. Może ono nie tylko sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać wyraźniej, ale także pomóc w zapobieganiu powstawania wyprysków. Złuszczanie pomaga również usunąć martwe komórki skóry z powierzchni skóry, co pomaga poprawić jej strukturę i ogólny wygląd.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na użycie substancji ziarnistej, szczotki do peelingu, czy domowego urządzenia do mikrodermabrazji, możesz złuszczać swoją skórę. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, która metoda jest dla Ciebie odpowiednia, jest skonsultowanie się z dermatologiem lub specjalistą od pielęgnacji skóry. Eksperci ci mogą dokonać pełnej oceny Twojej skóry i doradzić Ci odpowiedni rodzaj środka złuszczającego dla Twoich konkretnych potrzeb.

Należy również pamiętać, że różne rodzaje skóry różnie reagują na różne środki złuszczające. Na przykład osoby o skórze suchej mogą nie tolerować codziennego złuszczania naskórka, więc mogą potrzebować go tylko kilka razy w tygodniu. Jeśli jednak cierpisz na trądzik, możesz potrzebować częstszego złuszczania.

Możesz również zainteresować się całkowicie naturalną pielęgnacją skóry. Ten rodzaj pielęgnacji skóry składa się z kombinacji kwasów, enzymów i innych substancji, które pomagają rozpuścić martwe komórki skóry i pozbyć się bakterii. Produkty te są również dobre w zwalczaniu zaczerwienień.

Możesz użyć złuszczającego preparatu oczyszczającego, aby odblokować pory, ale jeśli chcesz uzyskać dokładniejsze złuszczenie, wypróbuj chemiczny preparat złuszczający. Ten rodzaj środka złuszczającego w naturalny sposób usuwa martwe komórki skóry, a także uporczywy olej.

Możesz również rozważyć zastosowanie peelingu do twarzy. Te złuszczające środki czyszczące działają poprzez delikatne usuwanie martwych komórek skóry z twarzy, co pomaga poprawić wygląd skóry.

Nadtlenek benzoilu do mycia twarzy

Nadtlenek benzoilu jest doskonałym składnikiem do zapobiegania i leczenia trądziku. Pomaga odblokować pory, zabija bakterie wywołujące trądzik i przyspiesza proces gojenia. Może być stosowany zarówno do tłustych, jak i normalnych typów skóry. Może być również stosowany jako leczenie punktowe.

Nadtlenek benzoilu może być stosowany w różnych formach, w tym w lotionie, kremie i żelu. Należy go nałożyć na niewielki obszar skóry i wmasować. Należy spłukać po około 20 sekundach. Powinieneś używać tego produktu w połączeniu z innymi produktami, takimi jak kremy nawilżające i filtry przeciwsłoneczne.

Nadtlenek benzoilu jest najlepszy dla osób z łagodnym trądzikiem. Silniejsze stężenia mogą być zbyt ostre dla skóry wrażliwej. Może wystąpić zaczerwienienie, suchość, łuszczenie się skóry lub inne skutki uboczne. Jeśli doświadczysz któregokolwiek z tych skutków ubocznych, możesz chcieć przestać go używać.

Nadtlenek benzoilu powinien być stosowany w połączeniu z innym produktem na trądzik. Może również pomóc zmniejszyć hiperpigmentację, zatrzymać produkcję sebum i ograniczyć wzrost bakterii. Może również pomóc w zapobieganiu zapaleniu mieszków włosowych, formie wtórnego zakażenia bakteryjnego.

Nadtlenek benzoilu pomaga również utrzymać nawilżenie skóry. Może również sprawić, że skóra będzie bardziej wrażliwa na słońce. Po zastosowaniu nadtlenku benzoilu najlepiej jest zastosować krem nawilżający.

Nadtlenek benzoilu może również wybielać włosy i ubrania. Należy unikać używania ciemnych ubrań lub poszewek na poduszki. Można używać białych ręczników. W przypadku wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Płyn do mycia twarzy z nadtlenkiem benzoilu jest świetny w leczeniu trądziku i może pomóc w oczyszczeniu skóry. Ma silne składniki, w tym kwas salicylowy i niacynamid. Może również pomóc zmniejszyć wygląd rozszerzonych porów i białych główek.

Unikanie alkoholu do wcierania

Używanie alkoholu do wcierania w przypadku trądziku może prowadzić do większej ilości wybuchów i łuszczenia się skóry. Jest to szczególnie prawdziwe dla osób z suchą skórą. Sucha skóra wyzwala gruczoły produkujące olej, aby produkować więcej sebum. To sprawia, że wypryski są bardziej zauważalne.

Ponadto, alkohol do wcierania może być zaskakująco szorstkim składnikiem na skórze twarzy. Może piec, szczypać i powodować suchość.

Alkohol jest potężnym zabójcą zarazków, ale generuje również toksyczność. Ponadto, alkohol generuje stres oksydacyjny, który może uszkodzić Twoją skórę.

Jednak alkohol do wcierania jest również skutecznym środkiem ściągającym. Może pomóc pozbyć się ze skóry toksyn, zanieczyszczeń i bakterii. Właściwości ściągające mogą również pomóc zamknąć pory. To sprawia, że jest to skuteczne leczenie trądziku.

Alkohol jest również rozpuszczalnikiem, co oznacza, że może pomóc składnikom wniknąć w skórę. Jeśli chcesz uniknąć alkoholu, znajdź produkt, który zawiera alkohol SD lub alkohol denaturowany.

Alkohol jest popularnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry, ale niektórzy dermatolodzy zalecają unikanie wszystkich produktów z alkoholem w leczeniu trądziku. Oprócz tego, że jest to składnik drażniący, alkohol zakłóca również działanie niezbędnych składników odżywczych, takich jak witamina C, cynk i B-complex. Alkohol jest również potencjalnym źródłem alergicznego kontaktowego zapalenia skóry.

Podczas gdy alkohole prawdopodobnie nie wyrządzą Ci krzywdy w niewielkich ilościach stosowanych w leczeniu trądziku, mogą odwodnić Twoją skórę i zakłócić Twoją mikrobiotę. Może to prowadzić do reakcji alergicznej lub kontaktowego zapalenia skóry z podrażnienia.

Alkohol trzeźwiący można znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji skóry, w tym środkach ściągających, tonikach i peelingach do twarzy. Ponadto można go łączyć z innymi składnikami, które mogą wspomóc proces leczenia trądziku. Na przykład, może być mieszany z olejkiem z drzewa herbacianego lub olejkiem goździkowym.

Alkohol jest również jednym z najczęściej używanych antyseptyków i jest często używany jako środek dezynfekujący. Najskuteczniejszym sposobem wykorzystania alkoholu wcieranego w leczeniu trądziku jest oczyszczanie nim twarzy przynajmniej raz dziennie.

Olej kokosowy

Stosowanie oleju kokosowego na skórę może pomóc w leczeniu trądziku. Jest bogaty w przeciwutleniacze, właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Może również zablokować w wilgoci dla zdrowszej cery. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie oleje kokosowe są tworzone równe. Najlepiej używać takiego, który jest wolny od syntetycznych dodatków i substancji chemicznych.

Oprócz właściwości antyoksydacyjnych i antybakteryjnych, olej kokosowy okazał się być skutecznym środkiem nawilżającym. Zawiera on naturalne oleje i tłuszcze, w tym kwas laurynowy. Tłuszcze te wchłaniają się w skórę, zapewniając nawilżenie bez uczucia tłustości. Pomagają również zwalczać oznaki starzenia.

Inną zaletą oleju kokosowego jest jego zdolność do pomocy z bliznami. Uważa się, że olej może pomóc w promowaniu produkcji kolagenu. Pomaga również zmniejszyć stres oksydacyjny podczas stanów zapalnych skóry.

Podczas gdy olej kokosowy może być dobrym środkiem oczyszczającym, może również zatykać pory, co może pogorszyć trądzik. Na szczęście istnieją pewne wersje oleju kokosowego, które są niekomedogenne. Te oleje są wykonane przez mieszanie olejów mineralnych z olejem kokosowym.

Wykazano również, że olej kokosowy pomaga poprawić funkcjonowanie bariery ochronnej Twojej skóry. Oznacza to, że może pomóc w zapobieganiu powstawania trądziku na pierwszym miejscu.

Przy prawidłowym stosowaniu, olej kokosowy może być doskonałym dodatkiem do każdej pielęgnacji skóry. Nie jest on jednak dla wszystkich, więc najlepiej stosować go oszczędnie. Najlepiej też upewnić się, że olej jest nierafinowany, organiczny i wolny od dodatków.

Podczas gdy olej kokosowy jest skutecznym lekiem na trądzik, nie działa dla każdej osoby. Jeśli masz trądzik, powinieneś użyć delikatnego środka oczyszczającego przed i po zastosowaniu oleju kokosowego. Szukaj również balsamów, które są wolne od produktów na bazie ropy naftowej, ponieważ mogą one zatykać pory.

Dieta

Stosowanie diety w celu pozbycia się trądziku i osiągnięcia nieskazitelnej skóry jest ważne. Podczas gdy nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, istnieją pewne pokarmy, które są udowodnione, aby poprawić trądzik.

Te pokarmy obejmują kwasy tłuszczowe omega-3, które okazały się zmniejszyć stan zapalny i zaczerwienienie trądziku. Tłuste ryby i oleje rybne są dobrym źródłem tych składników odżywczych. Pomagają one również utrzymać elastyczność skóry.

Inne pokarmy, które mogą być korzystne obejmują selen, który ma właściwości przeciwutleniające. Selen znajduje się w takich pokarmach jak czosnek i jajka. Połączenie selenu z witaminą E może pomóc w poprawie trądziku.

Ciemne zieleniny liściaste są bogate w przeciwutleniacze i niezbędne witaminy. Te pokarmy zawierają również wysoką gęstość odżywczą, która może pomóc w regeneracji komórek i promowaniu elastyczności. Możesz włączyć je do sałatek, zup i okładów.

Możesz również włączyć do swojej diety więcej pełnych ziaren, takich jak brązowy ryż, i innych pokarmów o niskiej glikemii. Wykazano, że te pokarmy mają mniejszy wpływ na trądzik niż pokarmy o wysokiej glikemii.

High-glycemic żywności są te, które są szybko trawione, takie jak biały chleb i napoje cukrowe. Powodują one szybki wzrost poziomu cukru we krwi, co wywołuje serię reakcji. Kiedy poziom cukru we krwi wzrasta, organizm uwalnia insulinopodobny czynnik wzrostu 1. Nadmiar insulinopodobnego czynnika wzrostu może zwiększyć ryzyko wystąpienia trądziku.

Kolejnym ważnym czynnikiem w powstawaniu trądziku jest stres. Stres wyzwala produkcję kortyzolu i CRH, dwóch hormonów, które stymulują gruczoły produkujące olej. Stres może również powodować reakcję zapalną. Odpowiedź zapalna z kolei może prowadzić do trądziku.

Inne pokarmy, które mogą być korzystne obejmują luteinę, która znajduje się w szpinaku i papai. Ten antyoksydant jest ważny dla normalnego rozwoju komórek skóry.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *