10 grudnia, 2022
Jak pozbyć się piegów z ust

Jak pozbyć się piegów z ust

Niezależnie od tego, czy próbujesz usunąć piegi wargowe naturalnie, czy używasz domowych środków, są pewne rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Niektóre z rzeczy, które powinieneś wiedzieć, obejmują najlepsze domowe środki na piegi wargowe.

Żel aloesowy

Używanie żelu aloesowego do pozbycia się piegów z ust jest skutecznym sposobem na rozjaśnienie plam. Ten żel jest pełen antyoksydantów, enzymów i kwasów tłuszczowych. Oprócz tych korzyści, aloes również koi skórę i zapewnia natychmiastową ulgę. Jego właściwości przeciwzapalne mogą być również pomocne w leczeniu infekcji warg.

Żel aloesowy jest również uważany za dobry środek nawilżający skórę. Jest bogaty w antyoksydanty, enzymy i witaminy. Żel ten jest szeroko stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, ponieważ zapewnia intensywne nawilżenie. Pomaga również chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Pomaga również w leczeniu trądziku, łupieżu i infekcji grzybiczych.

Aloes ma również właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w leczeniu perioralnego zapalenia skóry, stanu, który powoduje wysypki na twarzy wokół ust. Jest uważany za bezpieczny do stosowania na te miejsca na skórze.

Aloes można znaleźć w dziale produktów w Twoim sklepie spożywczym. Można go mieszać z innymi naturalnymi składnikami, aby stworzyć środki kojące skórę. Można go przechowywać w szczelnym szklanym słoiku, aby zachować jego właściwości lecznicze.

Aby zrobić żel aloesowy w balsam do ust, połącz olej kokosowy, masło shea i żel aloesowy. Następnie możesz nałożyć ten balsam na usta w celu ich nawilżenia. Po kilku godzinach, można usunąć balsam z letnią wodą. Możesz również użyć żelu z aloesu, aby pozbyć się suchych plam na ustach.

Krem retinoidalny

Na szczęście na rynku jest wiele produktów, które mogą pomóc w zmniejszeniu wyglądu piegów. Jednym z najlepszych produktów do leczenia piegów jest krem retinoidalny. Zawiera on mieszankę składników, które zmniejszają pigmentację i ujędrniają skórę.

Retinoidy to związki witaminy A, które są stosowane do rozjaśniania brązowych plam i piegów. Zwiększają również obrót komórkowy i pomagają wygładzić drobne zmarszczki. Mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi zabiegami. Ich działanie polega na pochłanianiu promieni UV i zwiększaniu grubości skóry. Hamują również rozpad kolagenu.

Retinoidy mogą również zapobiegać powstawaniu nowych piegów. Są one skutecznym sposobem na rozjaśnienie ciemnych i brązowych plam spowodowanych uszkodzeniami słonecznymi. Są również skuteczne w przypadku trądziku i łuszczycy. Są dostępne bez recepty i na receptę.

Piegi to właściwie tylko plamy słoneczne w innej formie. Są to małe, brązowe plamki na skórze. Zazwyczaj występują u osób o jaśniejszych odcieniach skóry. Są one spowodowane działaniem promieni słonecznych UV.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie wyglądu piegów jest unikanie promieni UV. Stosuj krem z filtrem za każdym razem, gdy przebywasz na słońcu. Używaj kremu z filtrem SPF o wartości co najmniej 30. Ważne jest również, aby używać kombinacji nawilżającej blokady przeciwsłonecznej. Zapobiegnie to wysuszeniu i wrażliwości na słońce.

Innym skutecznym zabiegiem na piegi jest profesjonalny peeling skóry. Profesjonalne peelingi usuwają górne warstwy skóry, ale potrzeba czasu, aby się zagoić. Proces ten może wymagać zastosowania leku przeciwwirusowego na receptę. Przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać słońca.

Olejek eukaliptusowy

Wykazano, że różne olejki eteryczne z rodzaju Eucalyptus wykazują aktywność przeciwzapalną, antyrodnikową, antybakteryjną i antyseptyczną. Jednak potencjał wykorzystania tych olejków do zastosowań dermatologicznych nie został jeszcze ustalony.

Olejek eukaliptusowy zawiera wiele związków fenolowych, które mogą odwrócić uszkodzenia spowodowane przez słońce. Zawiera również dużą zawartość witaminy C, która hamuje produkcję melaniny. Pomaga to rozjaśnić zaciemnione komórki.

Innym składnikiem, który może być stosowany na piegi, jest sok z cytryny. Cytryny zawierają duże ilości witaminy C, która pomaga usunąć zanieczyszczenia ze skóry. Jednak sok z cytryny może sprawić, że skóra stanie się światłoczuła, więc należy uważać na stosowanie go na wrażliwych obszarach.

Aloes również ma wiele korzyści dla Twojej skóry. Żel z tej rośliny ma właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają widoczność piegów. Wyzwala również produkcję metalotioneiny, która zapobiega uszkodzeniom skóry wywołanym przez promieniowanie UV.

Proszek z kurkumy można również stosować na miejsca z piegami. Wymieszaj go z mlekiem i nałóż na skórę. Kurkuma zawiera kurkuminę, która hamuje melanogenezę. Możesz również użyć pasty z kurkumy w proszku i besanu, aby leczyć piegi.

Miód to kolejny składnik, który może pomóc zmniejszyć wygląd piegów. Zawiera on związki fenolowe i inhibitory tyrozynazy. Miód może również hamować nadmierną produkcję melaniny.

Olej z pomelo może być również stosowany na obszary z piegami. Pomelo zawiera właściwości antyoksydacyjne, które zmniejszają widoczność piegów. Możesz nałożyć olejek bezpośrednio na dotknięty obszar lub zmieszać go z aloesem i stosować przez kilka minut.

Olejek pomelo

Używanie olejku pomelo do pozbycia się piegów na wargach może być prostym sposobem na zmniejszenie hiperpigmentacji i rozjaśnienie tych piegów. Ten olejek eteryczny ma właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antybakteryjne. Posiada również właściwości antymelanogenne.

Nakładanie kurkumy w proszku na skórę jest kolejną skuteczną metodą redukcji piegów. Zawiera ona kurkuminę, która może hamować melanogenezę i zmniejszać złogi melaniny. Inną skuteczną metodą jest zastosowanie soku z cytryny do obszaru piegów. Sok z cytryny zawiera kwas cytrynowy, który może szybko rozjaśnić piegi. Ma on również właściwości fotoprotekcyjne.

Papaja posiada enzym, który może pomóc w rozjaśnianiu piegów. Sok z papai jest również skuteczny w utrzymaniu zdrowej skóry. Możesz również zastosować pastę z papai na dotknięty obszar. Pasta ta może być stosowana na sucho lub na mokro. Należy pozwolić, aby pasta siedziała na skórze przez dziesięć do piętnastu minut przed zmyciem.

Możesz również spróbować zastosować olejek eukaliptusowy do swoich piegów. Olejek ten hamuje syntezę melaniny i aktywność tyrozynazy. Można go stosować samodzielnie lub w połączeniu z olejem nośnym.

Możesz również spróbować maseczki na twarz z owoców i warzyw. Te owoce i warzywa są bogate w antyoksydanty, które mogą rozjaśnić skórę. Możesz nałożyć maseczkę na twarz na około 20 minut.

Inną skuteczną metodą jest stosowanie masła shea. Stwierdzono, że masło shea zmniejsza syntezę melaniny. Można je również stosować na noc. Można również stosować ten zabieg co noc przez dwa tygodnie.

Leczenie laserem

Używanie lasera do leczenia piegów wargowych jest skutecznym sposobem na pozbycie się tych drobnych brązowych plamek. Istnieje jednak kilka rodzajów ryzyka.

Najlepszy rodzaj lasera zależy od rodzaju posiadanych piegów. Na przykład, laser Gemini może być stosowany do leczenia piegów na skórze azjatyckiej. Podczas zabiegu wiązka lasera jest wystrzeliwana przez schłodzone szklane okno. Ten rodzaj leczenia jest przydatny, ponieważ eliminuje ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji pozapalnej.

Innym rodzajem lasera jest laser Fraxel. Używa on skanującej kątnicy do dostarczania kolumn energii laserowej. Laser ten jest przyciągany do wody w skórze i złuszcza górną warstwę skóry.

Na leczonym obszarze umieszcza się na 24 godziny nieprzylepny opatrunek. Po upływie tygodnia jest on usuwany. Po tym czasie nakłada się balsam, który łagodzi skórę. Miejsce poddane zabiegowi należy chronić przed słońcem i co dwie godziny nakładać krem przeciwsłoneczny.

Stosowanie miejscowych środków rozjaśniających jest również dobrym pomysłem. Zazwyczaj dostawca usług medycznych przepisze krem lub środek wybielający przed zabiegiem laserowym.

Niektóre osoby będą musiały poddać się wielu sesjom, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Będzie to zależało od rodzaju zastosowanego leczenia i czasu gojenia się pacjenta.

Zabiegi laserowe mogą być bolesne. Skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta przez kilka dni po zabiegu. Jest to normalne. Okłady z lodu mogą pomóc zminimalizować dyskomfort. Jeśli obrzęk jest silny, można zastosować leki przeciwbólowe dostępne bez recepty.

Terapia intensywnym światłem pulsującym (IPL)

Niezależnie od tego, czy chcesz pozbyć się piegów wargowych, trądziku różowatego, pajączków czy plam starczych, terapia intensywnym światłem pulsującym jest nieinwazyjnym, kosmetycznym zabiegiem, który może pomóc w poprawie stanu Twojej skóry. Zabieg wykorzystuje energię świetlną do penetracji warstwy skórnej i rozbicia uszkodzonej tkanki.

Intensywne światło pulsacyjne działa poprzez dostarczanie energii świetlnej o wielu długościach fali do warstwy skóry właściwej. Energia ta rozbija nadmiar melaniny. Powoduje to wzrost nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza.

IPL jest często stosowany w leczeniu trądziku różowatego, pajączków i plam posłonecznych. Jest również skuteczny w usuwaniu niechcianych włosów.

Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z zabiegu IPL, ważne jest, aby wybrać specjalistę medycznego, który używa renomowanego, najnowocześniejszego urządzenia. Urządzenia te są zaprojektowane tak, aby dostarczać światło o określonej długości fali, które dokładnie trafia w określone elementy skóry.

Po serii zabiegów piegi, pajączki i plamy posłoneczne zaczną blednąć. Chociaż rezultaty mogą trwać do kilku tygodni, większość osób widzi zauważalną poprawę już po jednej sesji.

Podczas zabiegu, pracownik medyczny używa ręcznego urządzenia do przeprowadzania terapii światłem. Może to być wykonane przez pielęgniarkę lub asystenta lekarza.

Leczenie intensywnym światłem pulsacyjnym jest bezpieczne dla większości ludzi, ale istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Na przykład, należy unikać przyjmowania aspiryny, ibuprofenu lub innych leków rozrzedzających krew przed zabiegiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *