11 grudnia, 2022
Czy kremy na cellulit naprawdę działają?

Czy kremy na cellulit naprawdę działają?

Zakup kremu na cellulit może być bardzo kosztowny. Jednak możesz być w stanie wyeliminować cellulit ze swojego ciała w domu za znacznie niższą cenę. W tym artykule przyjrzymy się niektórym składnikom, które są używane w kremach na cellulit i jak pozbyć się cellulitu w zaciszu własnego domu.

Kofeina

Dodawanie kofeiny do kremów na cellulit jest nowym, skutecznym sposobem na zmniejszenie wyglądu cellulitu. Kofeina ma wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa przepływu krwi do skóry, zmniejszenie obrzęków i stymulowanie rozpadu nadmiaru tłuszczu.

W nowym badaniu opublikowanym w Annals of Dermatology zbadano związek między kofeiną a cellulitem. Stwierdzono, że kofeina działa jak diuretyk, ale w przeciwieństwie do diuretyku, kofeina faktycznie napina naczynia krwionośne, aby wygładzić skórę. Kofeina zawiera również antyoksydanty, które chronią przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Efekty kofeiny są jednak tymczasowe. Może ona również zwiększyć tempo procesu starzenia się. Kofeina w kremach na cellulit może przynieść tymczasową ulgę, ale nie wiadomo, jak długo będzie ona trwała.

Kofeina w kremach na cellulit pomaga również zmniejszyć miejscowy obrzęk tkanek, co przyczynia się do gładszego wyglądu skóry. Ma również dodatkową korzyść w postaci stymulowania rozpadu złogów tłuszczu w procesie lipolizy.

Kofeina zawarta w kremach na cellulit może również pomóc w zmniejszeniu opuchlizny i zaczerwienienia, choć badania tego nie potwierdziły. Jej wpływ na komórki tłuszczowe może być również tymczasowy.

Kofeina ma właściwości przeciwzapalne, co może być przydatne w leczeniu opuchniętych oczu i zaczerwienienia twarzy. Może również pomóc zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie, co może zmniejszyć wygląd cellulitu.

Kofeina jest również antyoksydantem, co może być przydatne w ochronie skóry przed uszkodzeniami oksydacyjnymi. Kofeina pochodzi z kawy, herbaty i czarnej herbaty. Kofeina może być również ekstrahowana z zielonej herbaty.

Wykazano, że kofeina działa również jako środek obkurczający naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie przepływu krwi. Kofeina pomaga również napiąć skórę, zwłaszcza jej zewnętrzną warstwę. Dzięki temu zmniejsza się widoczność dołeczków.

Poza działaniem zwalczającym cellulit, kofeina jest również silnym antyoksydantem. Wspomaga również produkcję kolagenu, który wygładza powierzchnię skóry. Ma również właściwości antybakteryjne, co może pomóc w usuwaniu toksyn i poprawić mikrokrążenie skóry.

Kofeina może być najlepszym dostępnym kremem na cellulit. Jednak potrzeba więcej badań, aby ustalić jej bezpieczeństwo. Kofeinę można również znaleźć w innych produktach, które twierdzą, że napinają skórę.

Retinol

Stosowanie retinolu i kremów na cellulit może pomóc Ci uzyskać gładszy i jędrniejszy wygląd. Produkty te posiadają również antyoksydanty, które pomagają naprawić uszkodzenia skóry.

Retinol jest metabolitem tretinoiny, pochodnej witaminy A, i można go znaleźć w wielu kremach przeciwzmarszczkowych. Działa poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny, dwóch białek odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry. Zmniejsza również widoczność drobnych linii i zmarszczek.

Zwiększa również przepływ krwi do skóry. Może pomóc wypłukać toksyny z organizmu i zmniejszyć komórki tłuszczowe w skórze.

Kofeina to kolejny składnik występujący w wielu kremach antycellulitowych. Działa jak diuretyk, który zmniejsza retencję wody i pomaga poprawić krążenie. Może również pomóc zmniejszyć rozmiar komórek tłuszczowych i sprawić, że będą się one wydawać ciaśniejsze.

Amerykańska Akademia Dermatologii zaleca stosowanie balsamów, które zawierają co najmniej 0,3% retinolu. Balsamy te mogą być stosowane rano lub na noc.

Powinnaś również stosować balsam z kolagenem, który pomoże utrzymać nawilżenie i jędrność górnej warstwy skóry. Możesz również poprawić wygląd swojej skóry, jedząc więcej owoców i warzyw. Bogate w wodę warzywa i owoce pomagają wypłukać toksyny z organizmu, co może pomóc w redukcji cellulitu.

Najlepsze kremy na cellulit mają retinol i kofeinę, które działają razem, aby zmniejszyć wygląd cellulitu. Retinol działa w celu odbudowy kolagenu i elastyny oraz wspomaga produkcję nowych komórek skóry. Kofeina zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych, co pomaga sprawić, że skóra wydaje się bardziej napięta.

Uzyskanie efektów działania kremów z retinolem i kofeiną może potrwać około dwunastu tygodni. W tym czasie mogą wystąpić pewne podrażnienia lub łuszczenie się skóry. Ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem w przypadku wystąpienia bólu lub zaczerwienienia.

Kremy z retinolem i kofeiną mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu, ale nie należy oczekiwać, że rezultaty będą widoczne z dnia na dzień. Działają one najlepiej, gdy są stosowane w połączeniu z innym produktem zawierającym kofeinę.

Ważne jest również, aby pić dużo wody w okresie letnim. Pomoże to wypłukać toksyny z organizmu, a także zwiększyć objętość skóry.

Metyloksantyny

Kilka kremów na cellulit zostało wyprodukowanych i promowanych jako reduktory cellulitu. Produkty te zawierają szeroką gamę składników. Twierdzą one, że mają zdolność rozbijania komórek tłuszczowych, promowania lipolizy i przemieszczania płynów z przestrzeni między komórkami. Jednak przeprowadzono niewiele badań, aby zmierzyć skuteczność tych kremów.

Metyloksantyny to chemiczne środki pobudzające, które rozbijają komórki tłuszczowe. Kilka form metyloksantyn jest powszechnie spotykanych w kremach na cellulit, w tym kofeina, aminofilina i teofilina. Teofilina jest pochodną kofeiny, która promuje lipolizę poprzez zwiększenie poziomu cyklicznego AMP w tkankach.

Wykazano, że metyloksantyny zmniejszają retencję płynów i odwadniają przestrzenie między komórkami tłuszczowymi. Prowadzi to do wrażenia jędrniejszej, bardziej napiętej skóry. Nie są one jednak uważane za bezpieczne w czasie ciąży. Są one również związane z drażniącym kontaktowym zapaleniem skóry.

Inne składniki znajdujące się w kremach na cellulit to emolienty, substancje botaniczne i kofeina. Emolienty są często uważane za najskuteczniejszy składnik, ponieważ przenikają przez skórę i są wchłaniane do skóry właściwej. Uważa się, że stymulują one aktywność fibroblastów i zmniejszają obrzęk tkanek. Uważa się również, że mają bezpośredni wpływ na mikrokrążenie.

Wykazano również, że kofeina zmniejsza rozmiar komórek tłuszczowych. Promuje ona lipolizę poprzez aktywację enzymów lipazy. Wiadomo również, że hamuje fosfodiesterazę, która zwiększa cykliczny adenozyno-monofosforan. Stymuluje również mikrokrążenie skórne. Stężenia kofeiny w kremach wahają się od 1 do 3,5%. Im wyższe stężenie, tym większe prawdopodobieństwo, że krem może wywołać alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

Głównym wyzwaniem w przypadku zabiegów miejscowych jest zdolność składników do dotarcia do miejsca docelowego w odpowiednim stężeniu. Istnieją jednak pewne dowody, że niektóre środki mogą być korzystne w leczeniu cellulitu.

Uważa się, że kremy z kofeiną są szczególnie skuteczne, ponieważ stymulują lipolizę. Sprzyja ona rozpadowi tłuszczu, zwiększając termogenezę i syntezę kolagenu.

Kilka retinoidów zostało przetestowanych pod kątem ich wpływu na cellulit. Wykazano, że środki te zwiększają syntezę kolagenu i modulują wymianę naczyniową na poziomie obwodowym. Ponadto retinoidy mogą zwiększać poziom cyklicznego AMP w tkankach.

Głównym wyzwaniem w przypadku zabiegów miejscowych na cellulit jest możliwość dotarcia składników do celu w odpowiednim stężeniu. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ nie ma konkretnego sposobu pomiaru cellulitu.

Czy usuwanie cellulitu w domu kosztuje mniej niż zakup kremu na cellulit?

Bez względu na to, czy chcesz wyeliminować cellulit na dobre, czy po prostu chcesz zachować zdrowszy wygląd, opcje usuwania cellulitu mogą pomóc Ci poprawić wygląd Twojej skóry. Chociaż istnieje kilka sposobów na redukcję cellulitu, należy wybrać taki, który jest bezpieczny i skuteczny.

Najlepsze opcje usuwania cellulitu są nieinwazyjne, niedrogie i nie wymagają żadnych szalonych zmian w stylu życia. Ponadto współpracują z innymi metodami, aby poprawić swój wygląd.

Jedną z metod, która może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu jest zabieg Emtone. Procedura ta wykorzystuje częstotliwość radiową i fale akustyczne do celowania w pasma włókniste, które wiążą skórę z tkanką poniżej. Procedura jest półtrwała, a wyniki mogą być widoczne w ciągu zaledwie trzech dni. Zabieg może kosztować od 4000 do 6000 dolarów, w zależności od tego, gdzie jest wykonywany.

Inną opcją redukcji cellulitu jest stosowanie kremów z kofeiną. Kremy z kofeiną są w stanie pomóc rozbić komórki tłuszczowe i odwodnić je. Są one również w stanie tymczasowo napiąć skórę. Mogą one jednak powodować obrzęki i bolesność.

Inna metoda redukcji cellulitu nosi nazwę Acoustic Wave Therapy. Polega ona na zastosowaniu ręcznego urządzenia, które dostarcza fale dźwiękowe. Fale te służą do rozbijania pasm, które wiążą skórę z tkanką znajdującą się poniżej. Metoda ta może być nieco męcząca, ale jest skuteczna.

Trzecia metoda nosi nazwę Vacuum-assisted Precise Tissue Release (VAPTR). Procedura ta polega na tym, że dermatolog za pomocą maleńkich ostrzy wycina pasmo tkanki. Następnie skóra jest poddawana działaniu związku o nazwie TFC8. Związek ten jest mieszaniną witamin, aminokwasów i innych cząsteczek, które są naturalnie obecne w skórze. Wykazano, że zmniejsza on wygląd cellulitu o 64% do 75% po 12 tygodniach.

Wreszcie, istnieją kremy wygładzające skórę, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu. Produkty te można kupić w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Kremy te zawierają antyoksydanty, nawilżające masła roślinne i retinol, który pomaga poprawić ogólny wygląd i samopoczucie skóry.

Możesz również spróbować dodać kompresy z czarnej herbaty do swojej codziennej rutyny. Wystarczy zaparzyć czarną herbatę w dużej szklanej lub metalowej misce przez 20 minut. Odcedź herbatę za pomocą kulki do herbaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *